KOŠÍK
je prázdný
NOVINKY
AKČNÍ FIGURKY BUSTY A SOCHY REPLIKY PLYŠÁCI

300

Nebylo nalezeno žádné zboží

 

 

300:
300: Bitva u Thermopyl - Umělecké dílo komiksového kreslíře Franka Millera a neobyčejný režisérský talent a pojetí Zacka Snydera dali za vznik filmu, jehož temný děj popisuje jednu z nejstatečnějších bitev starověku. „300:

Bitva u Thermopyl“ nám představuje neohroženého krále Leonidase, který se společně se zástupy svých věrných sparťanských válečníků vydává vstříc milionové armádě perských vojsk, v jejichž čele stojí mocný a krutý vládce Xerxes.

Při této epické bitvě drží krále při životě i jeho překrásná žena, královna Gorgo. Se statečnými muži odhodlanými zemřít za svoji vlast se roku 480 př. n. l. malá armáda sparťanů seskupila v Thermopylské soutěsce, kde čekaje na jistou smrt dodával Leonidas svým mužům sebevědomí a netrpělivě svíral své kopí s mohutným sparťanským štítem. I přes určitou výhodu jsou však stateční bojovníci zrazeni a drceni řadami nekončících nepřátel. Osud celé Sparty leží pouze v jejich rukou.

Krvavý snímek 300: Bitva u Thermopyl, doprovázený hudbou skladatele Tylera Batese, nadchl v roce 2006 diváky po celém světě. Nejzajímavější vlastností celého snímku je bezesporu umělecké pojetí režiséra, barevné vykreslení a určitá vážnost a spád děje, přestože se film sám o sobě zrovna nejvěrohodněji nedrží skutečné události. Pro dosažení tak vysokého uměleckého pojetí však bylo zapotřebí mnoha vizuálních efektů. K tomu účelu probíhalo celé natáčení před modrým a zeleným pozadím, a to po dobu dvou měsíců.

Film sklidil v USA i všude jinde velké uznání - nutno podotknout, že se jednalo teprve o třetí celovečerní snímek Zacka Snydera, tudíž se mu díky jeho 300 otevřely nové obzory. Přestože však film u diváků bodoval, u oficiálních představitelů Íránu vzbudil jakési pobouření kvůli zesměšnění jejich perských předků.
 Akční nabídky a novinky do e-mailu!
To nejlepší od nás, žádný spam - maximálně 2x měsíčně.